HakkımdaMustafa Çetinkaya kısaca kimdir?

1985 yılında Bartın'da doğdum. 1988 yılından sonra başlayan İstanbul maceram halen devam ediyor. Ulaşım sistemleri, sosyal medya, fotoğrafçılık ve dijital dünya ile bisiklet sporu ilgimi çekenler arasında yer alıyor. Doğayı, yeşili ve sakinliği seven biri olmakla birlikte bol bol bisikletim ile turlar düzenliyorum. Ayrıca "Bisiklet Yolculuğu" adında bir YouTube kanalım var. Gerçekleştirdiğim turları ve deneyimleri buradan herkes ile paylaşıyorum. Eğitim Kariyeri:

1999 - 2002 yılları arasında Kartal Ticaret Meslek Lisesi - Muhasebe Bölümünü bitirdim. 

2002 - 2004 yılları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (okulun adı değişti Bülent Ecevit Üniversitesi oldu) Zonguldak Meslek Yüksek Okulu İşletme Programından mezun oldum. 

2005 yılında başladığım Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi - İşletme Bölümünü 2012 yılında tamamladım.

İş Kariyeri:

2004 yılı sonunda aktif iş yaşamıma başladım. 
2004 - 2005 - Arı Motor (Muhasebe Departmanı)
2005 - 2006 - Hektaş İnşaat (Finans Departmanı) 
2006 - 2007 - Arı Motor (Muhasebe Müdürü)
2009 -..........- serbest çalışan


Yeni Medya (Sosyal Medya) Kariyerim:

1999 yılında tanıştığım bilgisayar ve bilgi teknolojileri ile halen içli dışlı bir hayat içindeyim. Çocukluktan beri ilgimi çeken dijital dünya ve araçları beni bu yönde işler yapmaya yönlendirdi.

Bu kapsamda işe ilk olarak doğduğum yer olan "Ulukaya Köyü"nün web sitesini 2005 yılında amatörce tasarlamakla başlamak oldu. O zamanlar Türkiye'de köyler için bu denli bir çalışmayı ilk yapanlardandım. Amatörce tasarladığım "Ulukaya Köyü" web sitemiz başarısından dolayı ilk olarak PCNET dergisinin 2006 Aralık'ta yayınlanan 217. sayısında tanıtıldı.

2007 yılında ise daha büyük bir başarıya imza atan web sitemiz TRT İNT kanalında Zahide Yetiş'in sunduğu "Türk Site" programında tanıtıldı. 14 Ocak 2007 tarihinde yayınlanan programa canlı telefon bağlantısı ile katılarak [www.ulukayakoyu.com] web sitemiz hakkında bilgiler vermiştim. Program o dönemde teknoloji ve bilişim anlamında en çok izlenen programların başında geliyordu. 


İş yaşamımın başlamasıyla birlikte 2007 yılında çalıştığım firma olan Arı Motor'un [www.arimotor.com.tr] web sitesini profesyonelce tasarlayıp yayına aldım.
2015 yılında merak sardığın bisiklet sporunu herkese tanıtmak ve sevdirmek için [www.bisikletyolculugu.com] web sitesini tasarlayıp yayına aldım. Muhasebe ve Finans alanında başlayan iş yaşamımın arasına bilgi teknolojileri ve bilişimi de sığdırarak web tasarım konusunda amatörce tasarımlar gerçekleştirdim. Diğer yandan da sosyal ağların mobile geçişi ve herkesçe kullanılır hale gelmesiyle birlikte sosyal medya alanında çalışmalara ağırlık verdim.   

Çalıştığım kurumda bir dönem kurumun sosyal medya hesaplarını yönettim. Sosyal Medya konusunda edindiğim bilgi ve birikimlerimi de bu blog sayfasında zaman zaman paylaşmaya çalıştım. 
Türkiye'deki en çok kullanılan lokasyon bazlı sosyal ağlarda superuser ve editörlük yapıyorum. Bu kapsamda iyi bir foursquare kullanıcısı olduğum için Eylül 2013'te "Superuser 1" ve Kasım 2013'te de "Superuser 2" seviyesine yükseldim. Facebook'ta "Yer Düzenleyici" olarak editörlük yapıyorum. 

Bir dönem Üsküdar'daki USMED Uluslararası Sosyal Medya Derneği üyesi olarak dernek çalışmalarına destek sağladım. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder