20 Temmuz 2014 Pazar

Yeni trend flycam teknolojisi


Flycam teknolojisi ile artık helikopter kiralamanıza gerek kalmadığı gibi binlerce dolar para ödemenize de gerek yok. Fabrika, otel, inşaat ve doğa çekimlerinin yapıldığı flycam teknolojisi şu sıralar televizyon dizilerinin ve haber ajanslarının da yeni gözdesi oldu.

Teknoloji her geçen gün insanoğluna daha büyük kolaylıklar sunuyor. 80’li, 90’lı yıllarda kullandığımız birçok eşya ve gereç artık eskiye nazaran daha ufak ve kullanışlı hale geldi. Cep telefonlarından bilgisayarlara kadar birçok teknolojik cihaz yapılan ürün geliştirmeleriyle mikro hale getirildi. Mikrolaşan teknoloji insanların hayatlarını kolaylaştırırken maliyet konusunda da kullanıcılara fayda sağladı. Mikrolaşan teknolojilerden biri de hava çekimlerinin yapıldığı helikopterler oldu. Flycam teknolojisinin ve dijital kamera – fotoğraf makinesi sektörünün gelişmesi beraberinde çoğu kez helikopter ve uçaklarla yapılan hava çekimlerini bireysel kullanıcılarında yapmasına olanak sağladı.Diziler ve haberler artık flycam ile çekiliyor

Uydu, Uçak, İHA, Helikopter ve Paramotor (Motorlu Yamaç Paraşütü) kullanılarak yapılan hava çekimleri hem maliyetli hem de birçok izin gerektiren yöntemlerdi. Binlerce dolardan başlayan ve uçuş izni gerektiren helikopter çekimlerinin yerini de artık flycam dediğimiz hava araçları aldı. Maliyet açısından diğer yöntemlere göre epey uygun olan flycam cihazları kullanıcılarına hava fotoğrafları, hava videoları ve 360° fotoğraf çekme özelliği sunuyor. Artık birçok televizyon kanalı dizilerinin en can alıcı sahnelerini özel flycam cihazlarıyla yapılan hava çekimleri ile destekleyerek izleyicilerine görsel şölen sunuyor. Son zamanlarda ise fylcam teknolojisi haber ajansları tarafından da mega projelerin çekiminde kullanılıyor. Flycam helikopter teknolojisinin kısa bir süre önce Amerika’nın ünlü online alışveriş sitesi Amazon tarafından ürün teslimatı için kullanılacağını biliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder