2 Eylül 2015 Çarşamba

Facebook’un “Dünyayı Dolaş” yarışmasını bir Türk kazandı
Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un yer düzenleyiciler için organize ettiği “Dünyayı Dolaş” adlı yarışmasını bir Türk yarışmacı kazandı. Gönüllülük esasına dayalı olan yarışmada birinci olan Türk kullanıcı Halil Perin, Facebook’tan özel seyahat ekipmanı kazandı.

Facebook’un yer düzenleyiciler için “Dünyayı Dolaş” adı altında organize ettiği yarışmada, yaptığı düzenlemelerle en yüksek puana ulaşan bir Türk kazandı. Türkiye saati ile 10 Temmuz 2015’te 22:00’da başlayan yarışma 31 Ağustos 2015’te 10:00’da bitti. Yarışmaya katılabilmek için facebook kullanıcılarının Facebook Editor Community sayfasını beğenmesi veya Places Editors grubuna katılması gerekiyordu. 
Popüler şehirler ve başkentler iki kat puan kazandırdı

Yarışma Facebook bünyesindeki yerlerin eksik veya hatalı olan bilgilerinin düzenlenmesini kapsıyor. Facebook kullanıcıları tarafından yapılan her düzenlemenin kabul edilmesiyle birlikte yarışmacılar puan elde ediyor. Kazanılan puanlarla birlikte dünya genelindeki liderler sıralamasında yerinizi alıyor ve yarışmada ipi göğüsleyenleri görebiliyorsunuz. Yarışma bilgileri ve kuralları ekranının altında listelenen popüler şehirler ve başkentler için yaptığınız düzenlemelerden iki kat puan kazanabiliyorsunuz. Bu özellik ile rakiplerinizle aranızdaki puan farkını kapatabilir, üst sıralara yerleşebilmek için bu avantajdan yararlanabilirsiniz.

Yarışmanın kazananı bir Türk oldu

“Travel around the World” Türkçesi “Dünyayı Dolaş” olan yarışmanın açıklanan sonuçlarına göre kazananı, 45.808 puan ile Halil Perin adlı bir Türk yarışmacı oldu. Yarışmanın ilk 10 listesinde 7. sırada da Hayrettin Kuşak adlı bir Türk yarışmacı bulunuyor. Türkiye’deki binlerce yerin düzenlenmesinde büyük emeği olan Halil Perin yaptığı doğru düzenlemelerle özellikle yabancı rakiplerini de geride bırakarak liderler sıralamasında zirveye yerleşti. Geçen senede Facebook tarafından “Top Editör” seçilen Halil Perin, görünen o ki ülkemizi bu platformda en iyi şekilde temsil edecek gibi görünüyor. İlk 10’a giren editörlere Facebook tarafından teşekkür hediyeleri, yarışmada birinci olan editör Halil Perin’e ise hediye olarak özel seyahat ekipmanı gönderilecek. Yeni yarışmalara katılmak ve haberleri takip etmek isteyen yer düzenleyiciler Places Editör - Türkiye grubuna katılma isteği göndererek takipte kalabilirler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder